Odborný dozor

Ne vždy všechna spolupráce probíhá tak, jak bychom chtěli. Z naší zkušenosti i bývalých zkušeností našich klientů dobře víme, že webové stránky nevytváří pouze firmy a jednotlivci, kteří problematice rozumí, ale i všemožní zloději a podvodníci a dokonce i tací, kteří se chtějí webové stránky naučit, ale nestydí se za první pokusy brát peníze. Dále lze narazit na všemožné praktiky, které pomáhají firmám vydělat na stejné práci více peněz tak, že odhadované nacenění na první pokus několikanásobně zvýší a když se klient nechá přesvědčit account managerem v košili, že za svoje peníze získá opravdu to nejlepší, mohou si mnout ruce.

Tuto službu jsme zavedli, abychom pomohli bojovat proti těmto tendencím a praktikám – pokud tedy společnost, která vám vyvíjí nebo spravuje webové stránky dělá vše správně a neúčtuje si za to nesmyslné sumy, ani my v případě odborného dozoru nebudeme mít moc práce a nebudeme mít co účtovat. Pokud ale uvidíme, že je něco špatně, budeme vás o tom hned informovat a vy se nedostanete do fáze, kdy budete muset zaplatit za špatný nebo vysoce předražený produkt.

Mezi časté nekalé praktiky patří mimo jiné:

  1. nižší hodinová sazba kompenzovaná násobením odpracovaného času
  2. dvojitá fakturace, kdy se využívá klientovy neznalosti a jedna práce se fakturuje dvakrát pod rozdílnými názvy
  3. nákup levné šablony a její vydávání za originální design
  4. nedodržování deadlinů a špatná komunikace v případě problémů
  5. prvotní nacenění je mnohem vyšší, aby bylo možné dát slevu a dostat se na normální částku

Mnoho z těchto praktik nemá klient, který problematice dostatečně nerozumí, šanci včas odhalit a s dodavatelem se rozloučit. V případě, že se společně domluvíme na odborném dozoru, budeme kontrolovat vývoj prací, schopnosti dodavatele i fakturované částky tak, aby měl náš klient vždy přehled o tom, zdali je vše v pořádku. Do projektu pak také vnášíme vlastní zkušenosti a tipy, jak vše vyřešit co nejelegantněji.

Audit webu

Pokud již webové stránky nebo e-shop máte a připadá vám, že by vše mohlo vypadat nebo fungovat lépe nebo si jen nejste na 100% jisti výsledkem práce současného dodavatele, můžeme pro vás udělat audit současného systému. Váš web si celý projdeme – jak veřejnou část, tak i kód – a porovnáme to, co si od webu slibujete a jaké jsou vaše představy se současnou realitou. V případě nedokončené práce ze strany dodavatele pak připravíme seznam prací, který je potřeba dokončit a dohlédneme na jejich finalizaci.
V případě zájmu pak vypracujeme návrhy na optimalizaci vašeho systému jak z hlediska UX, tak grafického či technického.